Addax Gold Yatak ; Şık dizaynı doğal keten kumaşı, 8,5cm kalınlığındaki dev kuştüyü pediyle (25 dns) en iyi şekilde uyumanızı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Addax Gold Yatak

Addax Gold Yatak Özellikleri

  • Addax Gold Yataklar ile Keten kumaşın doğallığı yatağınızda hissedin.

  • Şık dizaynı doğal keten kumaşı ve 8,5cm kalınlığındaki dev kuştüyü pediyle (25 dns) hayatınızın en iyi uykusu sizi bekliyor.

  • 280 gr/m2 özel örme antistres kumaş ile günün yorgunluğunu yatakta bırakırsınız.

  • 18 dns 2,5cm kalınlığındaki sünger ile ortopedik ve yumuşak bir uyku keyfi yaşatır.

  • 200 gr/m2 elyaf 1,5 cm sünger ile kapitonelenmiştir.14,5 cm yüksekliğinde 2,30 mm kalınlığındaki bonel yaylar birbirine spiral formundaki teller ile bağlıdır.

  • Ayrıca vücut ağırlığının yoğunlaştığı bölgelerde çökme olasılığını ortadan kaldırmak için ısıl işleme tabi tutulmuştur.

  • 18 dns destekleyici takoz sünger ile yatak üzerinde geniş bir alan sağlar ve yatağın zaman içinde formunun bozulmasını engeller.1000 gr/m2 sert keçe vücudun ağırlığını tüm yüzeye eşit olarak dağıtır.

  • Keten kumaş ; Linum usitatissimum ağacının gövde kısmından elde edilen keten kumaş iyi bir nem emicidir. Yumuşak yapısı dayanıklı olması ve kolay temizlenebilmesi sayesinde yatağın şık ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Keten Kumaş

Keten Kumaş

Kuş Tüyü Sünger

Kuş Tüyü Sünger

Ortopedik

Ortopedik

Anti Stress

Anti Stres

30 cm Yatak Yüksekliği

30 cm Yatak Yüksekliği

Bonel Yay

Bonel Yay 2.30 – 14.5 cm

Çift Yönlü Kullanım

Çift Yönlü Kullanım

Örme Kumaş

Örme Kumaş

Yüksek Yoğunlukta Destek Sünger

Yüksek Yoğunlukta Destek Sünger

Kuş Tüyü Pad

Extra Kuş Tüyü Ped

Kısaca lif topluluğudur diyebiliriz. Birçok özelliği vardır. Birbirine yapışabilme, bükülebilme, gerilme ve kopma mukavemeti bu özelliklere birer örnek olarak gösterilebilir. Rekli ve renksiz olabilir, boyu da enine göre çok daha uzundur.

Kaba ve kalın bir kumaştır. Deve, lama, koyun, tavşan gibi memeli hayvanların yünleri ve tiftik keçisinin kılları kullanılarak üretilir. Üretimi su, sabun ve ısı yardımıyla liflerin birbiri arasına girmesi ve dövülmesi ile oluşur.

Yay sargılarının birbirine spiral formundaki teller ile bağlanması ile oluşan yaylara Bonel Yay denir. Yay sargılarının bağlantı durumlarına göre isimlendirme yapılmıştır. Örnek olarak Paket yay sisteminde yay sargıları birbirine birbirlerine bağlı değildir.

İnsandaki Kemik, Eklem, Kas ve Sinir Sistemini destekleyen yapıda üretilen ürünler için kullanılan kelimedir. Ortopedi: Hareketi sağlayan organ bozukluklarını tedavi eden bilim dalıdır.

İpliksi yapılardır. Her türlü maddeyi oluşturan ince ve uzun parçalardır. Pırasa sebzesi, insan kası, ipliği oluşturan pamuk parçaları liflere örnek olarak verilebilir.

Keten bitkisinden üretilir. Pamuk lifine benzer yapıdadır. Pamuktan daha sağlam ve parlaktır. Keten Kumaş Nem emici, ısıya dayanıklı, esnemez, toz çekmez, ses ve ısı yalıtımı sağlar, güneşte solmaz.