VİTRA SET YATAK

Vitra Set Yatak, Şık dizaynı doğal keten kumaşı, 8,5cm kalınlığındaki dev kuştüyü pediyle (25 dns) en iyi şekilde uyumanızı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Vitra Set Yatak Özellikleri

  • 14.5 pocket yay (torba) sistem kullanılmıştır.

  • 8.5 cm 25 dns özel kuştüyü sünger ile pedlidir 18 dns 2.5 cm kalınlığında sünger 280 gr özel örme antistres kumaş ile günün yorgunluğunu yatakta bırakırsınız.

  • 280 gr/m2 özel örme antistres kumaş ile günün yorgunluğunu yatakta bırakırsınız.

  • 18 dns desteklici çift katlı takoz sünger ile yatak üzerinde geniş bir alan sağlar ve yatağın zaman içinde formunun bozulmasını engeller.

  • 200gr/m2 elyaf 1.5 cm sünger ile kapitonelenerek uykunuzun  konforunu arttırır.

  • 7 bölgeli paket yay sistemi, birbirinden bağımsız çalışan farklı sertlikteki yaylardan oluşur.

  • Çiftlerin ağırlıklarına göre uyum sağlarken, eklem ağrılarını giderir.

  • İnsan vücudunun yatağa uygulandığı basıncı tüm yatak üzerine yayarak omurgaya binen yük miktarını azaltan omurga dostu yapıya sahiptir.

  • %100 doğal hijyen sağlayan örme kumaşıyla yatak kendi kendini temizler.

Ekstra Sünger Pedi

Ekstra Sünger Pedi

7 Bölge Yay Sitemi

Tek Yönlü Kullanım

Tek Yönlü Kullanım

Anti Stress

Anti Stres

31 cm Yatak

31 cm Yatak Yüksekliği

Omurga Dostu

Omurga Dostu

Kuş Tüyü Sünger

Kuş Tüyü Sünger

Örme Kumaş

Örme Kumaş

Yüksek Yoğunlukta Destek Sünger

Yüksek Yoğunlukta Destek Sünger

Pocket Yay

Pocket Yay

Kısaca lif topluluğudur diyebiliriz. Birçok özelliği vardır. Birbirine yapışabilme, bükülebilme, gerilme ve kopma mukavemeti bu özelliklere birer örnek olarak gösterilebilir. Rekli ve renksiz olabilir, boyu da enine göre çok daha uzundur.

Kaba ve kalın bir kumaştır. Deve, lama, koyun, tavşan gibi memeli hayvanların yünleri ve tiftik keçisinin kılları kullanılarak üretilir. Üretimi su, sabun ve ısı yardımıyla liflerin birbiri arasına girmesi ve dövülmesi ile oluşur.

Yay sargılarının birbirine spiral formundaki teller ile bağlanması ile oluşan yaylara Bonel Yay denir. Yay sargılarının bağlantı durumlarına göre isimlendirme yapılmıştır. Örnek olarak Paket yay sisteminde yay sargıları birbirine birbirlerine bağlı değildir.

İnsandaki Kemik, Eklem, Kas ve Sinir Sistemini destekleyen yapıda üretilen ürünler için kullanılan kelimedir. Ortopedi: Hareketi sağlayan organ bozukluklarını tedavi eden bilim dalıdır.

İpliksi yapılardır. Her türlü maddeyi oluşturan ince ve uzun parçalardır. Pırasa sebzesi, insan kası, ipliği oluşturan pamuk parçaları liflere örnek olarak verilebilir.

Keten bitkisinden üretilir. Pamuk lifine benzer yapıdadır. Pamuktan daha sağlam ve parlaktır. Keten Kumaş Nem emici, ısıya dayanıklı, esnemez, toz çekmez, ses ve ısı yalıtımı sağlar, güneşte solmaz.